Reklama

Reklama

SG: Grupa cudzoziemców przedostała się z Białorusi do Polski pontonem

W poniedziałek 59 osób próbowało przedostać się z Białorusi do Polski - powiadomiła Straż Graniczna. Jak przekazano, trzynastu obywateli Iraku i Turcji przedostało się na polską stronę na pontonie przez rzekę Świsłocz.

Straż Graniczna podała na Twitterze, że wśród zatrzymanych w poniedziałek cudzoziemców byli obywatele m.in. Republiki Środkowoafrykańskiej i Etiopii.

Trzynastu obywateli Iraku i Turcji - jak podaje Straż Graniczna - przedostało się na stronę polską na pontonie przez rzekę Świsłocz. Zdarzenie miało miejsce na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Krynkach.

Budowa zapory na granicy z Białorusią

- Kończy się budowa stalowej zapory na granicy. Wstępnie miała się zakończyć do 30 czerwca. Wciąż trwają prace na ok. kilometrowym odcinku, a wykonawca poprosił o wydłużenie terminu do końca lipca - powiedziała w minioną sobotę rzeczniczka SG por. Anna Michalska. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

Reklama

Zakaz zbliżania się do granicy

Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim; wprowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej. Weszły one w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje - wydany przez wojewodę - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG; zakaz obowiązuje w całym województwie podlaskim, za wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach granicznych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy