Reklama

Reklama

SG: 20 cudzoziemców próbowało przekroczyć granicę polsko-białoruską

20 cudzoziemców próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski. Według informacji przekazanych przez Straż Graniczną (SG) imigranci pochodzili m.in. z Maroka, Egiptu, Turcji i Iraku. Pierwsze kilometry tzw. bariery elektronicznej na granicy polsko-białoruskiej mają być gotowe na przełomie września i października.

Jak podała SG na Twitterze, osoby, które chciały nielegalnie przedostać się do kraju przyjechały na Białoruś z Rosji. SG informuje też o zatrzymaniu kolejnego kuriera, obywatela Azerbejdżanu, który przewoził cudzoziemców. W aucie było czterech Irańczyków. Jak dodała SG, mężczyźni nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Granica polsko-białoruska. 20 imigrantów próbowało przedostać się do Polski

Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy z Białorusią prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być gotowe na przełomie września i października. Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na listopad-grudzień.

Reklama

Od 1 lipca obowiązuje w Podlaskiem - wydany przez wojewodę - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Zakaz obowiązuje w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach.

Przed tygodniem wojewoda wydłużył ten zakaz - pierwotnie obowiązujący do 15 września - do końca listopada. Decyzja ma związek z trwającymi pracami przy budowie zabezpieczeń elektronicznych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy