Reklama

Reklama

Setki pożarów w Boże Narodzenie

Ponad tysiąc trzysta razy interweniowała do tej pory straż pożarna w czasie świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie wybuchły 504 pożary, w których zginęło 8 osób.

Jak powiedział IAR rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak, do jednego z nich doszło w Łomży. Miejscowa komenda otrzymała zgłoszenie po godzinie trzeciej w nocy, że pali się jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Strażacy przyjechali na miejsce i ugasili ogień. Jednak w pożarze zginęły trzy osoby. Przyczyny zdarzenia na razie nie są znane.

Frątczak wskazuje, że najczęstszą przyczyną pożarów w tym czasie jest awaria urządzeń ogrzewających, bądź ich niewłaściwe użytkowanie, a także nieszczelne, bądź niedrożne przewody kominowe, z których wydobywa się tlenek węgla. Jest to bezwonny gaz, który stanowi śmiertelne zagrożenie dla człowieka.

Reklama

W ciągu ostatnich kilku dni strażacy byli wzywani ponad 50 razy do zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla. W ich wyniku jedna osoba straciła życie, a ponad 20 wymagało hospitalizacji.
Strażacy apelują, by ostrożnie używać urządzeń ogrzewających, a także wyposażyć się w czujniki wykrywające tlenek węgla w powietrzu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy