Reklama

Senator PO trafił do szpitala. "Jego stan jest ciężki"

Marek Plura walczy o życie w szpitalu, a jego stan jest ciężki - potwierdził w rozmowie z Interią przewodniczący klubu KO Borys Budka. Według nieoficjalnych informacji polityk mierzy się z poważnymi powikłaniami grypowymi.

Senator PO Marek Plura miał trafić do szpitala trzy dni temu - przekazała "Rzeczpospolita". Informacje o ciężkim stanie zdrowia potwierdził w rozmowie z Interią przewodniczący klubu KO Borys Budka. Z kolei według portalu slazag.pl, powodem hospitalizacji senatora mają być powikłania pogrypowe, związane z problemami oddechowymi.

Polityk od urodzenia choruje na postępujący zanik mięśni i porusza się wyłącznie na wózku elektrycznym.

Plura jest Ślązakiem i pochodzi z Raciborza. Mimo choroby jest aktywnym politykiem, a w trakcie swojej kariery piastował już wiele stanowisk - od 2007 do 2014 roku był posłem z ramienia PO, między 2014 a 2019 piastował funkcję europosła, zaś w tej kadencji jest senatorem.

Reklama

Senator PO Marek Plura w szpitalu. Od lat jest aktywnym politykiem

W swojej działalności skupia się przede wszystkim na pomocy osobom niepełnosprawnym, a także na sprawach dotyczących śląskiej kultury, tradycji i języka. W tym zakresie działa aktywnie w Związku Górnośląskim i w Stowarzyszeniu Osób Narodowości Śląskiej.

W Senacie od 2019 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marek Plura

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy