Reklama

Reklama

Senator PO: Mateusz Kijowski popełnił wielki błąd

Zdaniem senatora PO Bogdana Klicha Mateusz Kijowski popełnił wielki błąd. "Takich rzeczy się nie robi" - powiedział w odniesieniu do faktur na kwotę ponad 90 tys. złotych i podkreślił, że jest to wyraz niedoświadczenia lidera KOD.

"Rzeczpospolita" poinformowała, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Łącznie - jak ustalił portal - chodzi o faktury na kwotę 91 tys. 143,5 zł.

Zdaniem senatora PO Bogdana Klicha, są to problemy Kijowskiego, a nie problemy KOD-u. "Jestem członkiem KOD-u, biorę w obronę KOD. Tworzą go fantastyczni ludzie, którzy spontanicznie zaangażowali się w tworzeniu tego wielkiego ruchu w obronie praworządności i nie mają nic wspólnego z tym, że pan Mateusz Kijowski pobierał (...) środki na zagwarantowanie bezpieczeństwa informatycznego systemom KOD-owskim" - powiedział Klich w czwartek w TOK FM.

Reklama

Według niego "takich rzeczy się nie robi" i jest to wyraz niedoświadczenia. Podkreślił jednak, że nie usprawiedliwia takiego działania. "Uważam, że popełnił wielki błąd" - powiedział Klich.

Według niego "KOD sobie poradzi, także z wyłonieniem nowego lidera". Dopytywany, czy będzie nowy lider Komitetu, odparł, że nie wiadomo.

"Tego typu wpadki rzutują na działalność, która jest działalnością słuszną, uzasadnioną i niezwykle Polsce potrzebną" - powiedział Klich.

W środę w nocy w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych lider KOD napisał, że jego spółka świadczyła "usługi na rzecz ruchu".

"Nigdy nie była to pensja, co najwyżej zwrot kosztów części ponoszonej pracy. Jestem w stanie rozliczyć się z każdej złotówki i każdej godziny poświęconej dla KOD-u. Być może zabrakło mi doświadczenia i ostrożności, ale zaręczam, że nie ma w tej sprawie nieuczciwości. Błędem było pewnie połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD. Ale z każdej z tych ról wywiązałem się uczciwie" - napisał Kijowski w oświadczeniu.

Podkreślił, że atak na siebie traktuje "jako kolejną prowokację". "W ciągu 13 miesięcy działania KOD-u rzekomo miałem na komputerze zdjęcia pedofilskie i miałem uczestniczyć w aferze korupcyjnej w PZU. Zostało wyjaśnione, że oba te zarzuty były nieprawdziwe. Teraz jednocześnie wiele redakcji dostało dokumenty i na ich podstawie dokonuje pochopnych ocen" - napisał.

Jego zdaniem "nieprzypadkowo materiały zostały upublicznione w momencie rozpoczęcia cyklu wyborczego w KOD-zie". "Zapewne z intencją, by zaszkodzić i KOD-owi. Wierzę, że będzie inaczej, że zbliżające się wybory w KOD-zie w demokratyczny sposób zweryfikują mój mandat do pełnienia obowiązków przewodniczącego" - zakończył Kijowski. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy