Reklama

Reklama

Senator Jacek Bury "zdziwiony zachowaniem opozycji"

Chociaż jest mi daleko do prezydenta Andrzeja Dudy, to z szacunku do urzędu głowy państwa nie mogę odmówić udziału w jego zaprzysiężeniu - napisał w mediach społecznościowych senator Jacek Bury (KO).

Senator Bury na Facebooku odniósł się do tematu "Bojkot Zgromadzenia Narodowego, na którym zostanie zaprzysiężony prezydent Andrzej Duda!"

"Od kilku dni ze zdziwieniem obserwuję zachowanie części opozycji w tej sprawie. Dlaczego? Ponieważ to jest polityka wykluczania ludzi o odmiennych poglądach (wyborców Dudy), których stygmatyzujemy w oczach naszych wyborców. Mam mnóstwo zastrzeżeń do tej kampanii i uważam, że PiS zmanipulował i okłamał wiele osób o czym wszyscy się przekonujemy już dziś (np. zamykanie kopalń) a jeszcze bardziej zobaczymy to w najbliższej przyszłości, gdy kryzys pokaże swoje prawdziwe oblicze. Pewnie usłyszę za chwilę, że przecież Andrzej Duda łamie konstytucję i pójście na jego zaprzysiężenie to legitymizacja zachowań głowy państwa" - napisał Bury.

Reklama

Jak podkreślił, wchodząc do polityki wyraźnie podkreślał, że nigdy nie zgodzi się na jakąkolwiek formę wykluczania i dzielenia ze względu na poglądy. Zdaniem senatora, "w polskiej polityce za dużo jest zacietrzewienia, a za mało dyskusji o realnych problemach", a politycy codziennie chcą "polaryzować scenę fundując kolejne spektakle ze swoim udziałem".

"Chociaż jest mi daleko do prezydenta Dudy, który w pierwszej kadencji dał się głównie poznać jako 'długopis' Jarosława Kaczyńskiego, to z szacunku do urzędu głowy państwa nie mogę odmówić udziału w jego zaprzysiężeniu" - napisał.

Według senatora, opozycja dostała w wyborach prezydenckich bardzo dobry wynik.

"Jest w Polsce wielu racjonalnych i odpowiedzialnych ludzi i nie zniechęcajmy ich do zaangażowania w życie społeczne i polityczne poprzez prowadzenie wojny polsko-polskiej. Warto mądrze budować, a nie marnować energię na potyczki, które mają spełnić oczekiwania ego i dumy poszczególnych liderów" - czytamy.

Andrzej Duda złoży w czwartek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i rozpocznie drugą, pięcioletnią kadencję prezydencką; wygłosi orędzie przed ZN i przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Z uwagi na epidemię koronawirusa podczas uroczystości w Sejmie obowiązywać będą szczególne środki ostrożności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy