Reklama

Sejmowa komisja zajmie się stanem zagrożenia terrorystycznego

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmie się w czwartek stanem zagrożenia terrorystycznego w Polsce po zamachach w Brukseli - poinformował PAP przewodniczący komisji Marek Opioła (PiS).

"Zwołałem spotkanie w tej sprawie na czwartek. Zaprosiłem ministrów i szefów służb specjalnych oraz służb mundurowych podległych MSWIA i szefowi MON" - powiedział Opioła.

Lipcowe wydarzenia

Poseł przypomniał, że już wcześniej w tym składzie komisja zapoznawała się z przygotowaniami do zabezpieczenia dwóch lipcowych wydarzeń: szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. "Chcemy w obecnej sytuacji upewnić się jakie jest bezpieczeństwo kraju i jakie działania antyterrorystyczne podejmowane są przez służby" - podkreślił przewodniczący.

Oprócz informacji ministra koordynatora służb specjalnych, ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra obrony narodowej komisja wysłucha szefów Agencji Wywiadu, i Służby Wywiadu Wojskowego oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Relację o stanie ochrony antyterrorystycznej przekażą też komendanci główni policji, Straży Granicznej, straży pożarnej i Żandarmerii Wojskowej oraz szefa Biura Ochrony Rządu.

Reklama

Zamachy w Brukseli

W samobójczych zamachach bombowych na lotnisku w Brukseli i w metrze, do których doszło w zeszły wtorek, zginęło co najmniej 31 ludzi, a rannych zostało ponad 300 osób. Wśród poszkodowanych jest troje Polaków - dwóch celników i kobieta. Do zamachów przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: komisja sejmowa | terroryzm | bezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy