Reklama

Reklama

Sejm wybrał skład komisji ds. służb specjalnych

Sejm w środowym głosowaniu wybrał skład komisji ds. służb specjalnych. Będzie w niej pracować czterech posłów z klubu PiS oraz po jednym przedstawicielu z klubów PO, Kukiz'15 i Nowoczesnej. W komisji nie będzie posła PSL.

W komisji zasiądą: Jarosław Krajewski, Beata Mazurek, Marek Opioła i Marek Suski - z Prawa i Sprawiedliwości; Marek Biernacki (PO), Paweł Kukiz (Kukiz'15) i Adam Szłapka (Nowoczesna).

Taki skład osobowy komisji ds. służb specjalnych poparło 276 posłów, 15 było przeciw, a 166 wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem posłowie opozycji ponownie skrytykowali fakt, że do Regulaminu Sejmu wprowadzono zmiany, które spowodowały, że liczba posłów zasiadających w speckomisji została zmniejszona z 9 do 7, a także znoszące rotacyjne przewodnictwo w komisji.

Reklama

Eugeniusz Kłopotek (PSL) krytykował fakt, że ze względu na nową liczbę posłów w komisji ds. służb nie zasiądzie w niej przedstawiciel ludowców.

Kompetencje komisji

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmuje się m.in. opiniowaniem projektów ustaw, rozporządzeń, zarządzeń oraz innych aktów normatywnych dotyczących służb specjalnych, w tym regulujących działalność tych służb, opiniowaniem kierunków działań i rozpatrywaniem corocznych sprawozdań szefów służb specjalnych.

Ponadto komisja zajmuje się opiniowaniem projektu budżetu w zakresie dotyczącym służb specjalnych, rozpatrywaniem corocznych sprawozdań z jego wykonania oraz innych informacji finansowych służb specjalnych, oraz opiniowaniem wniosków w sprawie powołania i odwołania poszczególnych osób na stanowiska szefów służb specjalnych i ich zastępców.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy