Reklama

Reklama

​Sejm nie wybierze nowego RPO. Jedyna kandydatka czekała na podłodze

Punkt o powołaniu rzecznika praw obywatelskich został w czwartek (17 września) wieczorem zdjęty z porządku głosowań - wynika z informacji na stronie sejmowej. Tymczasem jedyna kandydatka na RPO Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zamieściła na Twitterze zdjęcie, na którym - siedząc na podłodze - czeka na głosowanie.

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zaopiniowała w czwartek negatywnie wniosek o powołanie Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko rzecznika praw obywatelskich. Jej kandydatura była jedyną zgłoszoną w przewidzianym terminie.

Początkowo na stronie Sejmu w porządku głosowań został zamieszczony punkt o powołaniu RPO. Wieczorem punkt został zdjęty.

"Czekamy na jakiekolwiek informacje"

"Godz. 21:15, Sejm RP. Jedyna kandydatka na RPO. Czekamy na jakiekolwiek oficjalne informacje czy dziś odbywa się głosowanie dot. wyboru Rzecznika" - napisała Rudzińska-Bluszcz na Twitterze, dołączając zdjęcie, na którym siedzi na sejmowej podłodze.

Reklama

"Według podanych informacji głosowanie Sejmu nad wyborem RPO dzisiaj się nie odbędzie. Czekamy na oficjalny komunikat kiedy głosowanie będzie miało miejsce" - dodała po godzinie 22.

Wsparta przez blisko 700 organizacji

Kadencja obecnego RPO Adama Bodnara upłynęła 9 września. Kandydatury na następcę Bodnara posłowie mogli zgłaszać do 10 sierpnia. Kluby: Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zgłosiły w Sejmie kandydaturę mec. Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, wspartą przez blisko 700 organizacji społecznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy