Reklama

Reklama

Sędzia Marek Safjan stanowczo odrzuca słowa prezydenta

"W związku z powtarzającymi się twierdzeniami Prezydenta RP Andrzeja Dudy adresowanymi do opinii publicznej w sprawie mojej aktywności sędziowskiej w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyrażam kategoryczny sprzeciw wobec tezy, wedle której wyroki Trybunału są przedmiotem manipulacji z mojej strony lub jakiegokolwiek innego sędziego, co miałoby w konsekwencji prowadzić do przenoszenia na płaszczyznę polityczną postępowań toczących się w sprawach polskich, które dotyczą zmian w wymiarze sprawiedliwości" - pisze w oświadczeniu sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Marek Safjan.

Safjanowi najprawdopodobniej chodzi o wygłaszane przez Andrzeja Dudę w kilku ostatnich wywiadach słowa, że "jeżeli TSUE będzie działał ws. Polski w trybie natychmiastowym, to będzie to dla mnie sygnał, że sprawa ma głęboki podtekst polityczny" i wskazanie właśnie prof. Safjana - jedynego polskiego sędziego w Trybunale - jako tego, który ma prowadzić tam polityczne działania.

"Wyrażam kategoryczny sprzeciw wobec tezy, wedle której wyroki Trybunału są przedmiotem manipulacji z mojej strony" - reaguje na to prof. Marek Safjan w oświadczeniu, którego samo wydanie świadczy, jak luksemburski Trybunał poczuł się dotknięty.

Prof. Safjan dodaje, że twierdzenia polskiego prezydenta formułowane są bez jakichkolwiek podstaw. Jak podkreśla, wyroki Trybunału zależą wyłącznie od oceny argumentów prawnych i tak będzie też w postępowaniach, które dotyczą spraw polskich.

Reklama

PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE SĘDZIEGO SAFJANA

Tomasz Skory

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy