Reklama

Reklama

Sędzia Małgorzata Manowska powołana na stanowisko I prezesa SN

Prezydent zdecydował o powołaniu, spośród pięciu kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego, pani sędzi Małgorzaty Manowskiej na stanowisko Pierwszego Prezesa SN - poinformował w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

W sobotę (23.05) Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybrało pięcioro kandydatów na I prezesa SN. W sobotnim głosowaniu Włodzimierz Wróbel uzyskał 50 głosów, Małgorzata Manowska - 25 głosów, Tomasz Demendecki - 14 głosów, Leszek Bosek - 4 głosy, Joanna Misztal-Konecka - 2 głosy.

Ostatecznego wyboru na sześcioletnią kadencję na tym stanowisku dokonuje właśnie prezydent, który wskazał na Małgorzatę Manowską.

Sędzia Małgorzata Manowska w 2007 roku pełniła funkcję wiceministra sprawiedliwości. Od 2016 jest dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Manowska od początku była uznawana za faworytkę do objęcia stanowiska I prezesa Sądu Najwyższego.

Reklama

Nowe stanowisko dla Laskowskiego

Andrzej Duda zdecydował także o powołaniu sędziego Michała Laskowskiego na stanowisko prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej. 

O powołaniu Michała Laskowskiego prezydent postanowił wybierając spośród trzech kandydatów, wśród których znaleźli się też sędziowie Jerzy Grubba i Jarosław Matras.

Michał Laskowski w latach 2016-2020 był rzecznikiem prasowym Sądu Najwyższego. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy