Reklama

Reklama

​Sędzia Łukasz Piebiak złożył prywatny akt oskarżenia wobec Joanny Scheuring-Wielgus

Były wiceminister sprawiedliwości sędzia Łukasz Piebiak złożył we wtorek (8 września) w stołecznym sądzie rejonowym prywatny akt oskarżenia wobec posłanki Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus. Chodzi o jej słowa dotyczące Piebiaka z lipcowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry.

- Prywatny akt oskarżenia w tej sytuacji wydaje mi się adekwatną reakcją na tego rodzaju pomówienia, bo jeśli to nie jest pomówienie, co pani poseł w krótkich słowach raczyła stwierdzić, to nie wiem, co nim jest - powiedział sędzia Piebiak.

W sprawie chodzi o wypowiedź posłanki z debaty sejmowej z 15 lipca bieżącego roku nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - To pan wiceminister Piebiak był głową układu, którego celem było szukanie haków na sędziów i prokuratorów - mówiła posłanka z mównicy sejmowej, zwracając się do Ziobry. Taką wypowiedź odnotowano w sejmowym stenogramie.

Reklama

Piebiak we wtorek zaznaczył, że niewątpliwie wypowiedź posłanki stanowi także naruszenie jego dóbr osobistych, ale "na chwilę obecną" zdecydował się na drogę prywatnego aktu oskarżenia z art. 212 Kodeksu karnego. - Pozew cywilny oczywiście mogę rozważyć, ale na razie nie podjąłem tej decyzji - dodał.

Jak ponadto poinformował, w związku z tym prywatnym aktem oskarżenia we wtorek został też złożony w Biurze Podawczym Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłance Scheuring-Wielgus. - Jasne, że najpierw musi się wypowiedzieć Sejm. Spokojnie czekam. Sprawa nie jest trudna dowodowo, wymaga tylko oceny tych słów - zaznaczył Piebiak.

Posłanka Scheuring-Wielgus odnosząc się do tych doniesień, powiedziała we wtorek, że nie otrzymała jeszcze żadnej informacji ani pisma w sprawie. - Jak dostanę i wszystko przeczytam, to wtedy się odniosę - dodała.

O sprawie jako pierwszy napisał serwis wpolityce.pl. Jak przekazał, prywatny akt oskarżenia wpłynął we wtorek do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy