Reklama

​Sędzia Izby Dyscyplinarnej SN uderza w sędziego krytycznego wobec władzy

Konrad Wytrykowski, sędzia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, wywołał zamieszanie na Twitterze, atakując sędziego Michała Lewoca przy pomocy informacji na temat jego rodziny.

Zaczęło się od tęczy. Sędzia Michał Lewoc opublikował zdjęcie tego zjawiska, opatrując je opisem: "Tęcza nie obraża", co nawiązywało do sporu o prawa osób LGBT.

Na ten wpis zareagował Konrad Wytrykowski. "Michale, czy prawdą jest że zażądałeś od własnego syna czynszu za mieszkanie w Twoim lokalu we Wrocławiu?" - napisał sędzia Izby Dyscyplinarnej.

"To nie mój lokal Konradzie, jaskółka źle Cię poinformowała. Na drugi raz radzę zasięgać informacji z bardziej sprawdzonego źródła" - odparł sędzia Lewoc.

Sędzia Wytrykowski nie dał za wygraną: "Wiem, Twojej Cioci. Zażądałeś 1 tysiąc PLN miesięcznie czy nie?".

Reklama

W odpowiedzi sędzia Lewoc poinformował: "Moja Ukochana Ciocia właśnie ma nawrót choroby nowotworowej. Dzisiaj kolejna wizyta w szpitalu. Dzięki, że pytasz. Ciocia ustaliła wysokość czynszu, akurat na leki. 1000 zł na pół (tam para będzie mieszkać) to 500, 1/3 alimentów + ode mnie 10.000 na remont. Pewnie nie wiedziałeś".

"Uważam to za chamstwo z Twojej strony wywalać na tt tak prywatne sprawy. Kto Ciebie w ogóle do tego upoważnił?" - dodał sędzia Lewoc.

"Wybacz. Po prostu poczułem, że takie chamstwo ze strony kogoś tak zaangażowanego w obronę praworządności wymaga nagłośnienia. Wystarczy być porządnym" - odparł sędzia Wytrykowski.

Konrad Wytrykowski został powołany do nowo powstałej Izby Dyscyplinarnej SN w 2018 roku przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wcześniej Zbigniew Ziobro powołał go na stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy