Reklama

Reklama

Sebastian Kulczyk: Inwestowanie z Bransonem to wielka przygoda

- Staram się łączyć świat, który został wspaniale zbudowany przez mojego ojca Jana Kulczyka, ale też buduję swój własny. One się przenikają, to jest jedna spuścizna biznesowa. Moim celem jest coraz mocniejsze wejście na rynki, które nie były dotąd tak mocno eksplorowane, czyli rynki technologiczne. Kładziemy coraz większy nacisk na nowe technologie - mówi Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments w rozmowie z Bartoszem Bednarzem i Pawłem Czuryło.

Sebastian Kulczyk zainicjował projekt The InCredibles, który ma zapewniać startupom możliwość dotarcia ze swoim produktem czy usługą do firm z całego świata, a więc wejść na trudną ścieżkę globalizacji. Partnerami w tym programie są Google Campus Warsaw oraz fundacja Startup Poland.

- Startupy to nie tylko pieniądze. Tych na rynku jest dużo. Brakowało jednak czegoś takiego jak mentoring i dlatego program The InCredibles jest szyty na miarę dla startupów. Chcemy zaoferować im nie tylko pieniądze, ale pokazać, że są inwestorzy, którzy starają się współpracować ze startupami, a nie tylko narzucać swoją wizję - podkreśla Sebastian Kulczyk.

Reklama

- Cieszy mnie, że coraz więcej firm z bardziej tradycyjnych branż decyduje się na inwestycje w obszary technologiczne. To pokazuje, że ta ewolucja jest wokół nas i ci którzy nie wezmą w tej transformacji udziału zostaną w tle, bez względu na wielkość, po prostu znikną jak dinozaury - dodaje.

Sebastian Kulczyk zainwestował już w amerykańską firmę Hyperloop One, której celem jest stworzenie superszybkiej kolei (inwestorem w tym projekcie jest także Richard Branson).

- Warto podążać za takimi wyjątkowymi ludźmi jak Elon Musk czy Richard Branson, podziwiam ich oczywiście. Oni osiągnęli sukces, bo odważnie inwestowali, nie bali się, byli wizjonerami. Nie bali się inwestować w obszary, które nie miały - wydawało się - szans na sukces biznesowy czy racji bytu. A ta odwaga pokazała, że mieli rację. Śledzenie takich ludzi i inwestowanie z nimi to wielka przygoda. Trzeba się uczyć od najlepszych - stwierdził Kulczyk.

Więcej w materiale wideo.

Rozmawiali Bartosz Bednarz, Paweł Czuryło

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy