Reklama

Reklama

Schetyna: Wygramy wojnę polityczną. Musimy być gotowi

Musimy potrafić rozmawiać z Polakami, powiedzieć, że mamy następne plany, że przegraliśmy bitwę, ale wygramy wojnę polityczną - podkreślił po posiedzeniu klubu PO Grzegorz Schetyna. Zaznaczył, że PO powinna przygotować program dla młodych ludzi.

- Musimy potrafić przemówić do ludzi, rozmawiać z Polakami, powiedzieć, że mamy następne plany, że to jest część etapu, że przegraliśmy bitwę, ale wygramy wojnę polityczną. Musimy być gotowi. Wsparcie pana prezydenta jest ważne dla całej Platformy Obywatelskiej - powiedział dziennikarzom szef MSZ po posiedzeniu klubu, w którym uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski.

- Platforma musi odnaleźć swojego ducha, głód zwycięstwa i sukcesów; przekonać Polaków na powrót do siebie. To jest wielki potencjał i wielka podstawa. Cieszę się, że będziemy robić to razem z prezydentem Komorowskim. Czasy, kiedy był w Platformie, to były czasy wielkich sukcesów - dodał.

Reklama

Schetyna podkreślił, że trzeba szanować werdykt wyborczy, ale także 8 milionów głosów oddanych na Bronisława Komorowskiego.

Mówił też, że PO powinna mieć program dla młodych ludzi. - Nie w koncepcji, nie w planie, tylko w konkrecie. Mamy jeszcze kilka miesięcy, żeby to przygotować. Młodzi ludzie nie odwrócili się od polityki, jakoś wybrali, nie zaakceptowali obecnej sceny politycznej, szukają czegoś nowego, powinni dostać to od Platformy Obywatelskiej - podkreślił.

- Dla każdej partii politycznej to jest najważniejszy sprawdzian: wyciągnąć wnioski z przegranych wyborów (...)Powinniśmy powiedzieć sobie o przyczynach, które doprowadziły do takiej sytuacji, że przegraliśmy te wybory - diagnozował Schetyna.

Zgodził się, że PO powinna promować "młode twarze". - Ale przede wszystkim trzeba mieć pomysł, co zaproponować Polakom. To jest najważniejsze. Kto to komunikuje, to sprawa drugorzędna - dodał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy