Reklama

Schetyna: To rozprawa z opozycją polityczną

"To rozprawa z opozycją polityczną, konkretnie z Platformą Obywatelską" - tak lider PO Grzegorz Schetyna skomentował w piątek wniosek o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senatora PO Macieja Grubskiego.

Wniosek o zgodę na pociągnięcie senatora Grubskiego do odpowiedzialności karnej, z którym Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, wystąpił do marszałka Senatu, ma umożliwić wykonanie czynności procesowych z udziałem senatora i postawienie mu zarzutów. Wniosek o wyrażenie takiej zgody w sprawie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego, składa się, za pośrednictwem Prokuratora Generalnego, marszałkowi Senatu.

Zarzuty dotyczą wpływu na jeden z przetargów dla wojska i trzech oświadczeń majątkowych senatora z lat 2011-12 - wynika z komunikatu PK.

Reklama

"To jest efekt decyzji prezydenta Andrzeja Dudy odbierającej niezależność władzy sądowniczej (...) to jest rozprawa z opozycją polityczną" - powiedział Schetyna w piątek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, "jeżeli ogranicza się demokrację, niszczy się trójpodział władzy, ogranicza się niezawisłość sądów, to czemuś to musi służyć". "To służy dzisiaj rozprawie z polityczną opozycją, konkretnie z Platformą Obywatelską. To także będzie miało służyć wpływaniu na proces wyborczy i legalność wyborów" - podkreślił lider PO.

"Każda sprawa musi być traktowana indywidualnie. My zapoznamy się z uzasadnieniem (...), uważamy, że to należy się tym, którzy są w taki sposób oskarżani i partia polityczna, do której należą, musi mieć własną opinię i własne zdanie" - mówił Schetyna.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy