Reklama

Schetyna: Rok rządów PiS był konsekwencją oszustwa wyborczego

Miniony rok rządów PiS był konsekwencją oszustwa wyborczego, którego dopuścił się PiS w kampanii wyborczej - ocenił w szef PO Grzegorz Schetyna. Zapowiedział, że "gabinet cieni" Platformy będzie opisywać, jak "obietnice i brak wyobraźni" obecnego rządu wpływają na polską gospodarkę.

"Tak naprawdę ten rok był efektem czy konsekwencją oszustwa wyborczego, którego dopuścił się PiS w kampanii wyborczej" - powiedział Schetyna na środowej konferencji prasowej w Sejmie. "Niestety nie był od tego także wolny kandydat na prezydenta Andrzej Duda" - dodał.

Według Schetyny miniony rok był "pakietem wyborczego oszustwa, kłamstwa, wprowadzania w błąd Polaków". "Dzisiaj jesteśmy zakładnikami tych obietnic i decyzji, które - przynajmniej z niektórych z nich - wynikały" - podkreślił lider Platformy.

Jak ocenił to Polacy z własnych prywatnych budżetów zapłacą za "nieodpowiedzialne decyzje dotyczące finansów publicznych, które podejmują politycy PiS".

Reklama

Schetyna skrytykował także rząd PiS m.in. za zahamowanie inwestycji, wzrost zadłużenia państw czy odpływ pieniędzy z giełdy. Zapowiedział, że "gabinet cieni" PO będzie opisywać i pokazywać, w jaki sposób "obietnice i brak wyobraźni" rządu PiS wpływają na polską walutę i polską gospodarkę.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama