Reklama

Reklama

Schetyna: Nie zgadzamy się na takie działania PiS

PO będzie "partnerem i szansą" dla wszystkich ludzi, którzy nie akceptują takiego sposobu prowadzenia polityki, jaki prezentuje PiS - mówił w Łomży Grzegorz Schetyna, który w ramach kampanii na szefa Platformy spotkał się z działaczami partii w tym mieście.

- To, co dzieje się dzisiaj w Warszawie jest wielkim wyzwaniem dla Platformy Obywatelskiej, dla tych wszystkich, którzy wiedzą, że wolność, demokracja parlamentarna, suwerenność jest czymś najważniejszym. Dziś mamy takie wrażenie, że wokół tych najważniejszych, najbardziej podstawowych spraw stawiane są znaki zapytania - mówił dziennikarzom w Łomży (Podlaskie), po zamkniętym dla mediów spotkaniu z lokalnymi działaczami PO.

- Nie zgadzamy się na to - mówił b. szef MSZ i wymienił sprawę nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, którą nazwał "zamachem" na TK.

Reklama

- Nie zgadzamy się na to, żeby służby (specjalne) były pod nadzorem ludzi jednej partii politycznej. Wreszcie nie zgadzamy się na to, a z czym mieliśmy do czynienia nie dalej niż wczoraj, że wicepremier tego rządu, minister kultury zaczyna grozić mediom publicznym, podnosi rękę na media, czy publiczne czy prywatne - mówił Schetyna.

Nawiązał w ten sposób do rozmowy w programie publicystycznym TVP Info z wicepremierem, ministrem kultury Piotrem Glińskim, która miała miejsce w niedzielny wieczór.

"W gabinetach partyjnych zapadają decyzje ws. podstawowych wolności"

Schetyna mówił, że PO nigdy nie zgodzi się na to, żeby w gabinetach partyjnych były podejmowane "decyzje odnośnie podstawowych wolności". - Dla nas wolność mediów jest czymś zasadniczym (...). Platforma Obywatelska tej sprawy nie zostawi i nigdy więcej żaden funkcjonariusz polityczny nie użyje bezkarnie takich słów - mówił.

Nawiązując do - powołanego w mediach społecznościowych - tzw. Komitetu Obrony Demokracji mówił, że cieszy się, iż w sposób oddolny, bez żadnych "nakazów czy sugestii", taki ruch się tworzy i rośnie.

Schetyna przypomniał, że w październiku 2006 roku PO organizowała "błękitny marsz". - Marsz w obronie wolności, demokracji, normalności w Polsce. Jeżeli będzie taka potrzeba, to taki marsz Platforma Obywatelska, i osobiście będę do tego wzywał, zorganizuje także jutro czy pojutrze w Warszawie - dodał Schetyna.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy