Reklama

Reklama

Schetyna: Nie wykluczam współpracy z KOD i Nowoczesną

Szef PO Grzegorz Schetyna poinformował w sobotę, że w wyborach samorządowych Platforma Obywatelska będzie otwarta na różne środowiska, w tym KOD i Nowoczesną.

"Jestem zwolennikiem i będę do tego namawiać przyjaciół z Platformy, ale też tych wszystkich, którzy zajmują się samorządem i chcą dla niego jak najlepiej, aby budować takie koalicje obywatelskie, otwarte zasady współpracy. Nie tylko między partiami politycznymi, a także - a może przede wszystkim - z tymi aktywnymi ruchami, organizacjami pozarządowymi" - powiedział Schetyna w sobotę w Krakowie.

Przewodniczący PO był w sobotę gościem na spotkaniu posłów i senatorów Platfromy z samorządowcami z terenu Małopolski, którego tematem były wybory samorządowe, kampania przed nimi oraz plany PO dotyczące samorządu. Szef Platformy Obywatelskiej poinformował, że tego typu imprezy będą się odbywać w najbliższym czasie na terenie całego kraju.

Reklama

"Jeśli do wyborów zostaną dopuszczone tylko partie polityczne, to uważam, iż Platforma Obywatelska musi utworzyć miejsca na listach dla niezależnych kandydatów, także dla przedstawicieli KOD, czy innych aktywistów miejskich" - zapowiedział szef PO.

Nie wykluczył współpracy z szefem Nowoczesnej Ryszardem Petru. Dodał, że tak wcześniej Platforma Obywatelska zaczyna o tym myśleć, aby mieć czas na "trudne rozmowy". "Tak, żeby mieć wiedzę, wspólnie się przekonywać, że trzeba być po jednej stronie. Do tego trzeba dojrzeć. To od razu się nie zdarzy" - dodał szef PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje