Reklama

Reklama

Schetyna: Należą nam się przeprosiny ze strony prezesa Kaczyńskiego

Należą nam się wszystkim przeprosiny ze strony Jarosława Kaczyńskiego - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna nawiązując do wypowiedzi prezesa PiS podczas debaty nad odwołaniem Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu.

Kaczyński zwracając się do opozycji mówił w debacie: "Wyście blokowali Sejm, postępowaliście jak Samoobrona. Kiedy to robiła Samoobrona, to nie mieliście żadnych wątpliwości, że trzeba użyć siły, myśmy siły nie użyli, chociaż były wszelkie przesłanki prawne do tego, żeby jej użyć" - powiedział Kaczyński podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem o odwołaniem Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. 

Zadeklarował też, że PiS nie użyje siły.Na uwagę za sali, że politycy PiS są "ludzkimi panami", Kaczyński powiedział: "Tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych".

Reklama

Do tych słów odniósł się Schetyna. "To jest żałosne i tak naprawdę zawstydzające. Uważam, że nie można wypowiadać się w taki sposób, to ma najgorsze konotacje historyczne w takim stwierdzeniu, że naród panów, rasa panów" - podkreślił lider PO.

Zdaniem Schetyny prezes PiS powinien przeprosić za te słowa. "Jestem zdziwiony, bo sposób w jaki mówił i co powiedział to jest hańba. Takich słów w polskim Sejmie jeszcze nie było" - podkreślił. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy