Reklama

Reklama

Schetyna: Mam wrażenie, że minister Macierewicz jest nadpremierem

Lider Platformy Obywatelskiej skrytykował działania podejmowane przez szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. - Mam wrażenie, że minister Macierewicz jest nadpremierem i trochę nadprezesem w tej sytuacji. Kompletnie nikt nie jest w stanie zwrócić mu uwagi na temat kompromitacji, których dokonuje. Kompromituje nie tylko siebie, nie tylko PiS, ale i rząd - argumentował na antenie TVN24 Grzegorz Schetyna.

Zdaniem lidera Platformy Obywatelskiej, o kompromitacji można mówić w kontekście słów, jakiej padły podczas jednej z debat w Sejmie, gdy Antoni Macierewicz przekonywał, że "Egipt odsprzedał Rosji francuskie okręty typu mistral za jednego dolara". 

Grzegorz Schetyna wyraził swoje zdziwienie brakiem reakcji ze strony Jarosława Kaczyńskiego na słowa szefa MON. "Dziwię się, bo (prezes PiS - red.) zawsze ma ciężką rękę i jest cierpliwy do czasu" - argumentował w programie "Jeden na jeden".  "Mam wrażenie, że minister Macierewicz jest nadpremierem i trochę  nadprezesem w tej sytuacji" - zaznaczył.

Reklama

W ocenie lidera Platformy Obywatelskiej, Antoni Macierewicz "kompromituje nie tylko siebie i swoją partię, ale cały rząd".

Schetyna równie surowo ocenił również reakcję Beaty Szydło na wypowiedź Macierewicza w sprawie mistrali. Jego zdaniem w tym przypadku też można mówić o kompromitacji.

Lider PO zaznaczył, że w kontekście osoby Antoniego Macierewicza wymagany jest głos ludzi odpowiedzialnych. "Jeżeli ktoś  w PiS-ie jest odpowiedzialny, to powinien powiedzieć Macierewiczowi, żeby skończył ten kabaret, skończył tę kompromitację" -  podsumował.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne