Reklama

Reklama

Sawicki o rezultacie rozmów z rolnikami

Powołanie sześciu zespołów, które mają rozwiązać najpilniejsze sprawy rolników - to efekt rozmów z organizacjami rolniczymi, które odbyły się w resorcie rolnictwa. Według ministra Marka Sawickiego pierwsze wyniki prac zespołów poznamy 21 lutego.

- Po raz kolejny apeluję do organizatorów blokad i marszów ciągników na Warszawę. Nie utrudniajcie życia mieszkańcom wsi i miast zmierzających do pracy, wracającym z pracy, udającym się na odpoczynek, ale często także do przychodni, szpitala, czy przedszkola - oświadczył Sawicki na konferencji prasowej zorganizowanej o godz. 17 po całodziennych rozmowach z przedstawicielami rolników i przetwórców.

Sawicki wystąpił po spotkaniach, jakie tego dnia odbywały się z organizacjami rolniczymi. Jak mówił, przedstawiciele rolniczego OPZZ wyszli z rozmów po 20 minutach bez wysłuchania argumentów strony rządowej i opinii innych organizacji rolniczych.

Reklama

Dodał, że uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele pozostałych 17 organizacji wyrazili chęć pracy w tych zespołach, a pierwsze ich wyniki zostaną zaprezentowane opinii publicznej 21 lutego.

- W trakcie tych rozmów ustaliliśmy, że powołujemy sześć zespołów do rozwiązania najpilniejszych spraw podnoszonych obecnie przez rolników - powiedział szef resortu rolnictwa.

I dodał: "17 tych organizacji wyraziło chęć pracy na rzecz ustawowego rozwiązania powołania komisji trójstronnej dialogu społecznego w rolnictwie. Komisji, która będzie reprezentatywna dla organizacji rolniczych, dla organizacji przetwórców i w której będą przedstawiciele rządu".

Wyjaśnił, że projekt ustawy powołujący tę komisję ma powstać w ciągu 4 tygodni.

- Dla wszystkich przedstawicieli rolników - tak jak do tej pory - drzwi w Ministerstwie Rolnictwa są otwarte. Są cywilizowane metody na to, żeby każdy trudny problem omówić i rozwiązać - zapewnił minister.

Protest rolników. Sprawdź utrudnienia na drogach!

Rolnicy nie dają za wygraną. Poznaj opinię innych!


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama