Reklama

Reklama

Sasin wyjaśnia, czym będzie się zajmował nowy resort

Nowy resort będzie nie tylko nadzorował mienie Skarbu Państwa, lecz także będzie inicjował wspólne działania spółek Skarbu Państwa na rzecz przyspieszonego rozwoju - podkreślił w środę wicepremier Jacek Sasin, który w nowym rządzie ma kierować ministerstwem nadzoru właścicielskiego.


Sasin podkreślił w Polskim Radiu 24, że nowy resort będzie nie tylko nadzorował mienie Skarbu Państwa. "Będzie też takim stricte gospodarczym resortem, który będzie inicjował wspólne działania synergiczne spółek Skarbu Państwa na rzecz przyspieszonego rozwoju" - wskazał.

"Wokół Polski oznaki spowolnienia (gospodarczego) są i musimy na to reagować. Jedną z tych reakcji, jedną z wielu reakcji, które chcemy wprowadzić w życie, jest większe, prorozwojowe wykorzystanie potencjału spółek Skarbu Państwa" - wyjaśnił. "Temu służy powołanie tego resortu, który zbierze ten rozproszony nadzór" - dodał.

Reklama

Podkreślił, że nie będzie powrotu do modelu realizowanego przez resort Skarbu Państwa. "To był resort, który wprost wyrastał z resortu przekształceń własnościowych, czyli miał za swoje główne zadanie prywatyzowanie, pozbywanie się majątku przez państwo" - powiedział. Jego zdaniem prywatyzacja w czasach poprzedników PiS często przybierała kształt grabieży majątku narodowego.

"Przyjęliśmy zupełnie inną filozofię. Ta filozofia to jest zebranie tego wszystkiego, co jeszcze państwu po tych latach grabieży zostało, ale też i odzyskiwanie firm, które zostały wcześniej sprzedane" - wskazał Sasin.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje