Reklama

Sanocki nie wszedł do klubu Ruchu Kukiz'15

- Poseł Janusz Sanocki nie wszedł do klubu Ruchu Kukiz'15, jest posłem niezrzeszonym - poinformował rzecznik klubu Ruchu Kukiz'15 Jakub Kulesza. Wyjaśnił, że chodzi o niedostosowanie Sanockiego do ogólnie przyjętych zasad współpracy.

- Decyzją klubu Ruchu Kukiz'15, poseł Sanocki nie wszedł w skład klubu parlamentarnego, chodziło o niedostosowanie do ogólnie przyjętych zasad współpracy, Sanocki jest zasłużony w walce na rzecz JOW-ów, natomiast ma duże trudności we współpracy z innymi osobami, w związku z tym taka żółta kartka została mu pokazana przez cały klub  - powiedział Kulesza.

Jak zauważył, nie ma obowiązku wchodzenia do klubu parlamentarnego, ani przyjmowania do niego każdej osoby startującej z komitetu Kukiz'15. Kulesza zastrzegł, że to nie jest decyzja ostateczna; nie wykluczył przyjęcia Sanockiego do klubu Ruchu Kukiz'15 w przyszłości.

Reklama

Do momentu nadania depeszy dziennikarzowi PAP nie udało się skontaktować z posłem Sanockim.

Sanocki startował z komitetu Ruchu Kukiz'15 i zdobył mandat w okręgu nr 21 w Opolu. Sanocki, to dziennikarz, polityk, działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, samorządowiec, były burmistrz Nysy. Ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Jest autorem książek (m.in. "WoJOWnicy " i "Za oknem mur, kolczasty drut...").

Klub Ruchu Kukiz'15 liczy 41 posłów. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama