Reklama

Reklama

Salmonella na skorupkach jajek. Ostrzeżenie Sanepidu

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że na skorupkach jednej z partii "Jaj na śniadanie" wykryto bakterie salmonelli. Należy uważać na zakażenie - jest ono możliwe, jeśli produkt zostanie spożyty bez odpowiedniej obróbki termicznej lub jeśli bakterie przeniosą się na inne powierzchnie.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek salmonelli na powierzchni skorupek, pakowanych po 10 stuk, jaj z Gospodarstwa Rolno-Hodowlane ul. Cieszyńska 89, 43-419 Zamarski.

O które produkty chodzi?

Chodzi o produkt – "Jaja na śniadanie" AP Zamarski, klasa A, kategoria wagowa L, 10 szt. z datą spożycia 08.05.2021 i kodem 3PL24031301 na skorupkach jaj.

GIS podał, że Inspekcja Weterynaryjna poinformowała również, że po analizie ryzyka jaja świeże kl. L i M od tego producenta pakowane po 30 szt., z tą samą datą minimalnej trwałości, również zostały zakwalifikowane do wycofania z rynku.

Reklama

Chodzi o produkt – "Jaja świeże", klasa A, kategoria wagowa L, 30 szt. z datą ważności 08.05.2021 i kodem 3PL24031301 na skorupkach jaj, a także o "Jaja świeże", klasa A, kategoria wagowa M, 30 szt. z datą ważności 08.05.2021 i kodem 3PL24031301 na skorupkach jaj.

Zobacz także: Jastrzębie-Zdrój: Mężczyzna wdarł się do domu, sterroryzował i pobił właściciela

Zwrócone dostawy

Hurtownia, w której pobrano próbki do badań, poinformowała odbiorców kwestionowanych jaj o konieczności wycofania ich z obrotu. Część dostawy została zwrócona do producenta.

O sprawie poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii w Cieszynie, nadzorującego producenta jaj, który niezwłocznie po otrzymaniu informacji o kwestionowanym produkcie przeprowadził w podmiocie kontrolę. Miała ona na celu ustalenie szczegółowych informacji dotyczących kwestionowanej partii jaj, w tym dróg dystrybucji.

Producent podjął tymczasem działania związane z wycofaniem jaj od odbiorców i przekazaniem ich do utylizacji.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy