Reklama

Reklama

Sąd zdecydował: Jan Śpiewak ma przeprosić polityka SLD Sebastiana Wierzbickiego

"Właśnie wygrałem sprawę z Janem Śpiewakiem o naruszenie dóbr osobistych" - poinformował szef warszawskiego SLD Sebastian Wierzbicki. "To kolejny wyrok sądu uderzający w wolność słowa i prawo obywateli do kontroli działalności polityków" - uważa Jan Śpiewak. Aktywista zapowiedział, że złoży odwołanie.

"Właśnie wygrałem sprawę z Janem Śpiewakiem o naruszenie dóbr osobistych. Sąd nakazał mu publikacje oświadczeń prostujących jego kłamstwa. W kwestii zadośćuczynienia okazał się litościwy i mu darował. Szkoda, bo miało iść na Centrum Zdrowia Matki i Dziecka" - poinformował Sebastian Wierzbicki, szef stołecznego SLD.

Przedmiotem sporu był wpis opublikowany przez Jana Śpiewaka w mediach społecznościowych w październiku 2019 roku.

"Żona gangstera"

Jan Śpiewak zwrócił się w nim do CBA o sprawdzenie dochodów Wierzbickiego. "Dobry kolega burmistrza Włoch Sebastian Wierzbicki, lider SLD w stolicy, który również jest na utrzymaniu warszawskiego podatnika, też lubi dobre samochody i luksusowy styl życia. Drogie CBA: możecie zrobić kontrolę w jego miejscu zatrudnienia?" - napisał wtedy Śpiewak na Twitterze.

Reklama

Wierzbicki w rozmowie z PAP dodał, że chodzi również o inny wpis - zdjęcie żony Wierzbickiego, do którego dodano: "A - żona gangstera, B - żona szefa lewicy, C - odpowiedzi A i B są prawidłowe".

"Nie przestanę nagłaśniać przypadków patologii"

"To kolejny wyrok sądu uderzający w wolność słowa i prawo obywateli do kontroli działalności polityków. Sąd uznał, że w przestrzeni publicznej nie można stawiać pytań o źródła majątku osób sprawujących funkcje publiczne" - napisał Jan Śpiewak.

Jego zdaniem to bardzo groźny wyrok sądu w kraju, w którym obywatele nie posiadają żadnych narzędzi, żeby kontrolować władze.

"Sąd nie podważył żadnego faktu, który podałem, a jedynie oparł się o to, że w publicznym rozumieniu oskarżyłem go o działalność przestępczą. Oczywiście będziemy się odwoływać. Liczę, że sąd odwoławczy przyjmie bardziej europejskie standardy wolności wypowiedzi. I na pewno nie przestanę nagłaśniać i przypadków patologii, i zadawać trudnych pytań politykom" - napisał Śpiewak.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy