Reklama

Reklama

Są zarzuty dla mężczyzny, który podłożył pocisk na Krakowskim Przedmieściu

Łukasz K., który w poniedziałek położył pocisk artyleryjski podczas zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, usłyszał zarzuty. W sprawie prokuratura skieruje wniosek o tymczasowe aresztowanie. Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia.

- Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzuty dotyczące sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w znacznych rozmiarach mającego postać eksplozji materiałów wybuchowych - poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Zarzuty dla Łukasza K. 

- Prokurator zakwalifikował działanie podejrzanego jako czyn o charakterze terrorystycznym, ponieważ Łukasz K. działał w celu poważnego zastraszenia wielu osób. Kolejne zarzuty dotyczą posiadania, bez wymaganego zezwolenia, pocisku artyleryjskiego kal. 80 mm - podała PK. Podczas przesłuchania Łukasz K. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.

Reklama

Jak zaznaczyła prokuratura, z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator skieruje do sądu wniosek o zastosowanie wobec Łukasza K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucane czyny może mu grozić do osiem lat więzienia.

Pocisk podczas zgromadzenia na Krakowskim Przedmieściu 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 19. W trakcie marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu na wysokości budynku przy Krakowskim Przedmieściu 64 Łukasz K. położył na chodniku wśród tłumu pocisk. 

Film z incydentu trafił do internetu. "Czy on chce tutaj detonować coś" - komentowały osoby biorące udział w zgromadzeniu, widząc mężczyznę o ekscentrycznym wyglądzie. Po chwili najwyraźniej zdały sobie sprawę z zagrożenia. Słychać krzyki: "Proszę wyprowadzić tego pana", "Policja", "Odsuńcie się od tego".

Na czas pracy pirotechników policja ewakuowała z Krakowskiego Przedmieścia uczestników liczącego 350 osób zgromadzenia i osoby przebywające w promieniu 200 metrów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy