Reklama

Są już w sklepach! Jaka cena?

​Są już pierwsze polskie truskawki w tym sezonie. Owoce pochodzą z wysokich tuneli. Za kilogram polskich truskawek w hurcie trzeba płacić od 14 do 18 złotych za kilogram. Sprowadzane z zagranicy są tańsze - za kilogram trzeba płacić od 6,50 do 15 złotych za kilogram - wynika z danych Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Według ekspertów, chłody ostatnich dni znacznie opóźniły dojrzewanie i dostawy, zarówno truskawek, jak i polskich warzyw- nowalijek. Niskie temperatury wpływają także na wyższe koszty produkcji i wolniejszy spadek cen w kolejnych dostawach. Duże są dostawy szparagów. W tym roku są wcześniej niż w poprzednich latach. Ceny są identyczne jak rok temu. W ofercie hurtowej od 16 do 20 zł za kilogram. 

Ceny krajowych rzodkiewek są na poziomie sprzed roku, od 75 groszy do 1,50 zł za pęczek. Tańsze są z importu.

Pomidory malinowe są od 4 do 7 zł za kilogram, w hurcie kosztują mniej więcej tyle ile przed rokiem. W podobnej cenie są też ogórki. Dużo jest w sprzedaży botwiny, koperku i natki pietruszki. Nie ma jeszcze krajowej młodej kapusty i kalafiorów. Duże natomiast są dostawy sałaty. Jest także szpinak i rabarbar.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy