Reklama

​"Rzeczpospolita": Sylwester pod większą ochroną

Tegoroczne plenerowe imprezy pożegnania starego roku będzie zabezpieczać więcej sił porządkowych niż w poprzednich latach - informuje "Rzeczpospolita".

"Jesteśmy gotowi na różne scenariusze, na każde możliwe zagrożenie" - zapewnia "Rzeczpospolitą" Katarzyna Padło z małopolskiej policji. W Krakowie, na Rynku Głównym, odbędzie się jeden z większych miejskich sylwestrów. Poza ochroną wynajętą przez organizatorów, na miejscu będzie ok. 200 policjantów.

W Warszawie zabawę zaplanowano przy Stadionie Narodowym. "Nad bezpieczeństwem uczestników zabawy sylwestrowej czuwać będzie blisko 500 osób" - mówi Agnieszka Kłąb, rzecznik stołecznego ratusza.

"Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą bardzo szczegółowo sprawdzani. Liczba ochroniarzy też będzie większa niż zwykle" - zapowiada Łukasz Kałębasiak, rzecznik Instytucji Kultury Katowice-Miasto Ogrodów, która odpowiedzialna jest za organizację sylwestra.

Reklama

Bezpieczniej ma być także - jak pisze "Rzeczpospolita" - podczas zabawy sylwestrowej we Wrocławiu.

MSWiA przed sylwestrem

Minister spraw wewnętrznych i administracji przekonuje, że nie ma zagrożenia atakami terrorystycznymi, ale należy zachować ostrożność. Mariusz Błaszczak powiedział w radiowej Trójce, że polskie służby są gotowe do ewentualnych działań. 

Minister podkreślił, że w Polsce nie obowiązuje stan podwyższonej gotowości i nie ma specjalnych ostrzeżeń. Trzeba jednak pamiętać o zagrożeniach, które pojawiają się na świecie. "To nie jest zabawa, to są rzeczywiste zagrożenia" - dodał gość Trójki. 

Mariusz Błaszczak poinformował też, że władze wróciły do pomysłu z 2006 roku uchwalenia ustawy antyterrorystycznej. Minister dodał, że nie chodzi tutaj o inwigilację społeczeństwa, a jedynie o lepszą koordynację działań służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. 

W przyszłym roku w Polsce odbędą się dwa ważne wydarzenia, które będą wyzwaniem dla MSWiA, w związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa: Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i szczyt NATO w Warszawie. 

PAP/IAR
Dowiedz się więcej na temat: Sylwester

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy