Reklama

Reklama

​"Rzeczpospolita": Ryszard Bugaj recenzuje program PO

Przepis na pasztet składający się w połowie z pomysłów Balcerowicza, a w połowie Leppera - tak program gospodarczy Platformy Obywatelskiej ocenia ekonomista prof. Ryszard Bugaj.

Ryszard Bugaj zauważa, że u Grzegorza Schetyny brakuje jakiejkolwiek refleksji dotyczącej kryzysu neoliberalnego kapitalizmu.

Ekonomista zaznacza, że "potrzebna i możliwa jest też poważna propozycja liberalna", ale - jak pisze - "to, co przedstawił Schetyna, poważne nie jest. To przepis na pasztet składający się w połowie z pomysłów Balcerowicza, a w połowie Leppera".

Bugaj krytykuje jako "wysoce niepokojące" propozycje zwiększenia samofinansowania samorządów i odwrócenia demontażu OFE. Zarzuca też, że PO zamierza wydać "górę pieniędzy na wątpliwe cele", takie jak 13. emerytura.

Reklama

"Jeżeli opozycja nie będzie zdolna przekonać wyborców, że ma satysfakcjonujący program społeczno-gospodarczy, to przegra" - konkluduje Bugaj.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy