Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Przeciw zielonym ludzikom

Rząd chce, by siły zbrojne wspierały Straż Graniczną. Ma to pomóc w ochronie granicy - donosi Wiktor Ferfecki w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Granicę Polski z Ukrainą chroni obecnie 4,2 tysiące funkcjonariuszy Straży Granicznej wyposażonych jedynie w broń osobistą.

W przypadku zagrożenia - uważa Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - siły te mogą nie wystarczyć, dlatego przygotowywana jest zmiana ustawy o Straży Granicznej, która zakłada, że SG będzie mogła wesprzeć armia.

"Rzeczpospolita" informuje, że nowe przepisy mają przygotować Polskę na dwa scenariusze. Po pierwsze, gdyby rewolucja wybuchła w centralnej Ukrainie, uchodźcy mogliby skierować się na zachód. Po drugie, Polska musi być gotowa na działania o charakterze hybrydowym.

Reklama

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" i na http://www4.rp.pl/


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy