Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": Polscy żołnierze powinni zostać w Iraku? Sondaż

29,5 proc. badanych uważa, że Polska "raczej powinna pozostawić" swój kontyngent w Iraku po ostatnim wzroście napięcia na Bliskim Wschodzie, a 15,5 proc. – że "zdecydowanie" należy to zrobić – wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Dla przeciwwagi 22,6 proc. osób twierdzi, że powinniśmy się "raczej wycofać" stamtąd, zaś 19,6 proc. -  że trzeba się "zdecydowanie wycofać" - pisze "Rzeczpospolita".

To oznacza, że zwolenników pozostawienia polskich żołnierzy w Iraku - mimo niestabilnej sytuacji po tym, jak wojska amerykańskie zabiły bardzo ważnego irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, a Teheran odpowiedział odwetem, w którym nikt nie zginął - jest nieco więcej niż przeciwników.

Reklama

Zdecydowanie za wyprowadzeniem polskich żołnierzy z Iraku opowiedzieli się wyborcy Lewicy i Konfederacji - wskazuje "Rz".

W tym samym badaniu 42,1 proc. osób negatywnie oceniło amerykańską interwencję na Bliskim Wschodzie. Pozytywną opinię na temat akcji prezydenta USA Donalda Trumpa wyraziło 33 proc. ankietowanych.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy