Reklama

Reklama

"Rzeczpospolita": PiS zrezygnuje z kandydatury Stanisława Piotrowicza?

PiS rozważa zmianę jednej z kandydatur do Trybunału Konstytucyjnego - informuje "Rzeczpospolita". Według gazety, zamiast byłego posła Stanisława Piotrowicza, miałby zostać zgłoszony adwokat Zbigniew Cichoń.

Jak donosi "Rzeczpospolita"  podział miejsc w Trybunale Konstytucyjnym po odchodzących na początku przyszłego roku trzech sędziach nie jest jeszcze przesądzony.

Co prawda klub PiS jeszcze w zeszłym tygodniu zgłosił na ich miejsce kandydatury Elżbiety Chojny-Duch, Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza, ale teraz może się z tego wycofać.

Taką możliwość dają politykom PiS komplikacje proceduralne. Termin na zgłoszenie tych kandydatur zbiegł się ze zmianą kadencji Sejmu, a pod kandydaturami byli podpisani posłowie minionej. Szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka oświadczył, że procedurę zgłaszania kandydatur trzeba będzie powtórzyć. Dodał, że kandydatury "mogą się powtórzyć, ale nie muszą".

Reklama

Teraz według "Rzeczpospolitej" w PiS rozważana jest rezygnacja z kandydatury Piotrowicza, dla którego obciążeniem ma być jego przeszłość w PRL. Pozycja pozostałych kandydatek jest niezachwiana. Według źródeł gazety poparcie z kręgów Pałacu Prezydenckiego ma 66-letni Zbigniew Cichoń, adwokat i senator dwóch poprzednich kadencji.

- Gdyby padła taka propozycja, nie mówiłbym "nie". Biorąc pod uwagę moje doświadczenie, taka służba publiczna w Trybunale to byłby zaszczyt - powiedział mec. Cichoń "Rzeczpospolitej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy