Reklama

Reklama

​"Rzeczpospolita": Kredyt zaufania dla Dudy

Jak wynika z sondażu IBRIS dla "Rzeczpospolitej", ponad połowa ankietowanych ocenia, że Andrzej Duda będzie dobrym prezydentem. I choć wśród tych osób dominują zwolennicy PiS, to pozytywnie do Dudy nastawiony jest również elektorat Kukiza i PSL.

51 proc. ankietowanych sądzi, że Duda będzie dobrym prezydentem, 25 proc. ma odmienną opinię, a 24 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Wśród osób pozytywnie podchodzących do prezydentury Dudy dominują wyborcy PiS, choć również elektorat PSL i Kukiza (po 58 proc.) ocenia, że Duda będzie dobrym prezydentem.

Co czwarty respondent nie ma zdania. Jest to grupa, o którą - jak podkreśla "Rz" - prezydent może się szczególnie zatroszczyć.

Do Dudy z rezerwą odnoszą się wyborcy PO i NowoczesnejPL. 45 proc. wyborców Platformy ocenia, że nie sprawdzi się w swojej roli, a według 35 proc. będzie dobrym prezydentem.

Reklama

47 proc. wyborców Petru, którzy wzięli udział w badaniu, uważa, że Duda będzie złym prezydentem, a 35 proc., że dobrym.

Elektoraty Zjednoczonej Lewicy i partii KORWiN również surowiej oceniają Dudę, choć należy zaznaczyć, że opcja "dobrego prezydenta" dominuje w obrębie tych wyborców nad wizją "złego prezydenta".

IBRiS przeprowadził sondaż w dniach 30-31 lipca na próbie 1100 osób.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy