Reklama

Reklama

Rzecznik MSZ wskazał nowego wiceszefa resortu. To poseł PiS

Poseł Arkadiusz Mularczyk zostanie w najbliższym czasie wiceministrem spraw zagranicznych - przekazał rzecznik MSZ Łukasz Jasina podczas konferencji prasowej w Jordanii. To skutek zmiany stanowiska dotychczasowego wiceszefa dyplomacji Szymona Szynkowskiego vel Sęka, który objął urząd ministra ds. Unii Europejskiej.

- W imieniu pana ministra Zbigniewa Raua pragnę potwierdzić, że w najbliższych dniach zostanie powołany nowy wiceminister spraw zagranicznych, będzie to poseł Arkadiusz Mularczyk. Nie możemy na razie wskazać dokładnego dnia, kiedy ta nominacja nastąpi - powiedział Jasina.

Rzecznik podkreślił, że wiceszefów poszczególnych ministerstw powołuje premier na wniosek ministra danego resortu.

Arkadiusz Mularczyk nowym wiceministrem spraw zagranicznych. Zajmie stanowisko po Szynkowskim vel Sęku

Dopytywany o zakres obowiązków nowego wiceszefa MSZ, Jasina powiedział, że zostanie to ogłoszone wkrótce, natomiast nie będzie on "dokładnie tożsamy" z obowiązkami, jakie pełnił jako wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, zanim został nowym ministrem ds. Unii Europejskiej.

Reklama

13 października Szynkowski vel Sęk został nowym ministrem ds. Unii Europejskiej. Prezydent Andrzej Duda, powołując nowego ministra, stwierdził, że ma on "doskonale opanowaną specyfikę współpracy z naszym zachodnim sąsiadem, ale również tematykę związaną ze sprawami brukselskimi". Do tej pory dotychczasowy wiceminister był odpowiedzialny za politykę europejską, polonię oraz dyplomację publiczną i kulturalną.

Z kolei poseł PiS Arkadiusz Mularczyk pełnił w poprzedniej kadencji Sejmu funkcję przewodniczącego zespołu parlamentarnego ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej. To na podstawie prac grupy miał zostać opracowany "Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej", który zaprezentowano 1 września.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy