Reklama

Reklama

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej stracił stanowisko. "Fatalna wypowiedź"

Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski stracił stanowisko po swoich wypowiedziach dotyczących haseł na sobotnim Marszu Niepodległości. Poinformował o tym europoseł PiS Ryszard Czarnecki, który był gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Sama Młodzież Wszechpolska jedynie podała na Twitterze, że Pławski "oddał się do dyspozycji zarządu organizacji".

"Pan rzecznik już rzecznikiem nie jest. Taka jest decyzja władz Młodzieży Wszechpolskiej. I dobrze" - poinformował w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Ryszard Czarnecki. "Wypowiedź absolutnie niefortunna, fatalna" - tak gość Roberta Mazurska ocenił słowa Mateusza Pławskiego.

Przypomnijmy, że Pławski powiedział o Młodzieży Wszechpolskiej: W zasadzie my rasistami nie jesteśmy, ale z separatystami rasowymi to i owszem, bo Murzyn nie może być Polakiem.

Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS stwierdził natomiast w Porannej rozmowie w RMF FM, że są mu bliskie słowa prof. Henryka Samsonowicza. "Kiedyś napisał, że jeżeli prawosławny Murzyn powie, że jest Polakiem, to nie możemy tego odmówić. Naród to jest jednak wspólnota kulturowa i dobrze o tym wiemy" - uznał.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy