Reklama

Rzecznik KGP o kolejnych protestach: Może dojść do utrudnień w ruchu drogowym

W kilkudziesięciu miejscach w kraju może dojść w poniedziałek do utrudnień w ruchu drogowym w związku z organizowanymi protestami - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Policja poinformowała o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym w całym kraju w związku z planowanymi na poniedziałek po południu protestami dotyczącymi czwartkowego orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

- Od godziny 16 w kilkudziesięciu miejscach w kraju może dojść do utrudnień w ruchu drogowym w związku z organizowanymi protestami. Zgodnie z zapowiedziami, organizatorzy protestów będą dążyć do zablokowania ruchu poprzez blokowanie dróg i ulic samochodami, rowerami i pieszo - przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Reklama

Dodał, że policjanci będą robić wszystko, co możliwe, aby w miarę możliwości upłynnić ruch i zorganizować objazdy. - Postaramy się, aby utrudnienia były jak najmniej dotkliwe dla kierowców. Prosimy o stosowanie się do wydawanych przez Policjantów poleceń, zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek. Osoby łamiące prawo muszą liczyć się z konsekwencjami swoich działań - podał Ciarka.

Utrudnienia w Warszawie

O utrudnieniach, jakie czekają mieszkańców Warszawy informował także rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Jak przekazał policjant, w Warszawie protesty związane z blokowaniem ulic mogą mieć miejsce m.in. w następujących lokalizacjach: Rondo ONZ, Rondo Jerzego Waszyngtona, Rondo Tybetu, Rondo Czterdziestolatka, na ulicy Puławskiej 22 (pomiędzy Narbutta, a Willową) oraz na Trakcie Lubelskim u zbiegu Lucerny.

- Prosimy kierowców o stosowanie się do sygnałów i poleceń policjantów ruchu drogowego. Informacje o bieżących utrudnieniach przekazują lokalne stacje radiowe - podał nadkomisarz Sylwester Marczak.

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który tego dnia orzekł, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Manifestujący protestowali m.in. przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą PiS w Warszawie, Trybunałem Konstytucyjnym oraz na ulicach wielu miast w Polsce. W niedzielę odbyły się protesty także przed kościołami.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy