Reklama

Reklama

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ponownie zaszczepi pracowników Kwatery Głównej NATO

Ponad 30 polskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych ponownie zaszczepi około 3,5 tysiąca pracowników Kwatery Głównej NATO w Brukseli. Otrzymają oni trzecią dawkę szczepionki na COVID-19. Poprzednio Polska prowadziła takie szczepienia w dowództwie Sojuszu w marcu, maju i czerwcu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ponownie zaszczepi pracowników Kwatery Głównej NATO. 

Ponad 30 polskich medyków (lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych) odleciało w czwartek by zaszczepić około 3,5 tysiąca pracowników Kwatery Głównej NATO w Brukseli

Przedsięwzięcie koordynowane przez RCB zaplanowane jest w dniach 9-12 grudnia.

"Solidarność naszym znakiem eksportowym"

"Pracownicy Kwatery Głównej NATO otrzymają z rąk polskich medyków trzecią dawkę szczepionki, to kontynuacja akcji z marca, maja oraz czerwca" - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Misja organizowana przez stronę polską jest odpowiedzią na zaproszenie Sojuszu. "Przeprowadzając akcję, polski zespół medyczny przyczyni się do zapewnienia ciągłości operacyjnej dowództwa NATO oraz po raz kolejny podkreśli lojalność i chęć współpracy na arenie międzynarodowej" - podało RCB.

Reklama

Austria: Obowiązek szczepienia przeciwko COVID-19. Planowane ostrzejsze restrykcje

- Solidarność jest naszym znakiem eksportowym - powiedział Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa płk Konrad Korpowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy