Reklama

Reklama

Rząd zwróci się do prezydenta o przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni

Rada Ministrów podjęła decyzję o zwróceniu się do prezydenta w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego o 60 dni - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

- Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów podjęła decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni - powiedział Müller na konferencji po zakończeniu obrad rządu.

Dodał, że wniosek jeszcze we wtorek ma zostać przekazany do prezydenta.

Rzecznik rządu stwierdził, że sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest nadal bardzo trudna. - Od początku tej wojny hybrydowej, bo tak ją trzeba już nazywać, granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć ok 10 tys. osób. Codziennie setki migrantów próbują nielegalnie przekroczyć polską granicę - powiedział Müller.

Reklama

Zaznaczył jednocześnie, że Straż Graniczna, wojsko i policja podejmują wszelkie działania, aby nie dopuścić do tego typu działań. - Naszym obowiązkiem jest nie tylko zabezpieczyć granicę Polski, ale i Unii Europejskiej - powiedział rzecznik rządu.

183 miejscowości objęte stanem wyjątkowym

Stan wyjątkowy w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego obowiązuje od 2 września. Wprowadzony został na 30 dni. Objęte są nim 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).

Zobacz też:

Pokazali szokujące zdjęcia. Politycy PiS bronią ministrów, Kmieciak jednoznacznie


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy