Reklama

Reklama

Rząd chce obowiązkowych maseczek w szpitalach i aptekach do 31 sierpnia

Czy obowiązkowe maseczki w szpitalach i aptekach zostają z nami na dłużej? Przedłużenia obowiązującego ograniczenia epidemicznego do 31 sierpnia chce rząd.

W wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu pojawiła się informacja o najnowszym projekcie rozporządzenia Rady Ministrów, zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Koronawirus a maseczki w aptekach. Plany rządu

Przekazano w niej, że w projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 sierpnia 2022 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów określonych przepisami modyfikowanego aktu normatywnego.

Aktualne rozporządzenie mówi m.in., że do 31 maja 2022 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza i w aptekach.

Reklama

Od 16 maja został zniesiony stan epidemii, który zastąpiono stanem zagrożenia epidemicznego. Jak wcześniej podkreślał premier Mateusz Morawiecki:

- Latem koronawirus nie jest tak groźny, ale jesienią, zimą, ta zmora lubi powracać - mówił wówczas szef rządu. - Zasady, które do tej pory stosowaliśmy w związku z COVID-19, powinny zostać dłużej - dodał.


Reklama

Reklama

Reklama