Reklama

Reklama

"Rz": Waldemar Gontarski złożył rezygnację z reprezentowania Polski przed TSUE

Waldemar Gontarski nie będzie już reprezentował Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jak podaje rp.pl, dotychczasowy pełnomocnik rządu RP w TSUE poprosił o wycofanie mu upoważnień i złożył rezygnację na ręce ministra Jacka Czaputowicza.

Rezygnacja zbiegła się w czasie z oddaleniem jego wniosku przez TSUE o przesłuchanie sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

"Trybunał stwierdził, że posiada - w aktach sprawy dotyczących wniosku o zastosowanie środków tymczasowych - informacje niezbędne do wydania orzeczenia w zakresie dotyczącym między innymi powoływania sędziów Izby Dyscyplinarnej. W tych okolicznościach wyjaśnienia, które mogłyby zostać udzielone w drodze przesłuchania świadków, nie wydają się przydatne dla rozstrzygnięcia wniosku o zastosowanie środków tymczasowych" - tak Trybunał uzasadnił swoją decyzję.

Reklama

Wysłuchanie stron w tej sprawie zaplanowano przed Wielką Izbą Trybunału Sprawiedliwości UE na najbliższy poniedziałek, 9 marca. Waldemar Gontarski nie weźmie już w nim udziału.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy