Reklama

Reklama

"Rz": Kaczyński zastąpi Szydło? Decyzja nie zapadła

Na Nowogrodzkiej rozważany jest scenariusz, według którego prezes PiS Jarosław Kaczyński obejmuje funkcję premiera. Ostateczna decyzja w tej sprawie jednak jeszcze nie zapadła - informuje "Rzeczpospolita".

"W PiS nie ma jednoznacznego przekonania, że do takiej zmiany dojdzie" - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

W samej partii oceny odbioru informacji o możliwej zmianie na stanowisku premiera są różne. "Nie widzę teraz takiej politycznej potrzeby" - mówi w rozmowie z dziennikiem jeden z polityków partii rządzącej. Inny stwierdza, że pytanie o wymianę szefa rządu w ogóle nie padło na ostatnim spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z posłami. 

Jak podaje gazeta, w PiS panuje przekonanie, że prezes "potrafi dobrze ocenić sytuacje polityczną i ryzyko, które wiąże się z tak dużą zmianą na półmetku rządów". 

"Rz" zwraca uwagę, że w partii jest grupa osób namawiających Kaczyńskiego na objęcie funkcji premiera, ale w ostatnich dniach żadne z polityków PiS nie ujawnił oficjalnie poparcia takiego scenariusza. Wcześniej takie głosy płynęły z ust m.in. Adama Lipińskiego.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy