Reklama

Reklama

"Rz": Ewa Kopacz zamierza obniżyć podatki

Platforma Obywatelska przygotowuje mocne argumenty w walce o zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" premier Ewa Kopacz zapowiedziała m.in. obniżenie podatków i ograniczenie umów "śmieciowych".

Realne plany czy obietnice przedwyborcze? Dołącz do dyskusji!

Przegrane wybory prezydenckie przez faworyzowanego Bronisława Komorowskiego i spadek notowań Platformy Obywatelskiej, która wiele traci w sondażach do Prawa i Sprawiedliwości, to sygnał alarmowy dla partii rządzącej.

Szefostwo PO doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że bez gwałtownych zmian (do personalnych już doszło) i wyciągnięcia ręki do obywateli, nie ma szans na dobry wynik, czyli utrzymanie się przy władzy, w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Reklama

Obniżenie podatków, ograniczenie "śmieciówek"

Premier Ewa Kopacz w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapewnia, że Platforma wyciągnęła wnioski z wyniku wyborów prezydenckich i deklaruje "podniesienie standardu życia Polaków".

Jak szefowa rządu zamierza osiągnąć ten cel? Mocnym punktem jesiennego programu PO będzie obniżenie podatków. "Jedna z propozycji rozwiązań podatkowych będzie alternatywą dla kwoty wolnej od podatku" - ujawnia szefowa rządu.

Zamierza także ograniczyć umowy "śmieciowe". "Znaleźliśmy na to bardzo dobre rozwiązanie. Jednym z kluczy będzie staż pracy" - podkreśla Ewa Kopacz.

Tak dla sztandarowego hasła Pawła Kukiza

Premier zapowiada ponadto, że niedługo rząd przedstawi propozycje dla osób, które mają problemy ze spłatą kredytów hipotecznych, nie tylko zaciągniętych we frankach.

6 września w referendum Ewa Kopacz zagłosuje za jednomandatowymi okręgami w wyborach do Sejmu - sztandarowym hasłem Pawła Kukiza - i przeciwko finansowaniu partii politycznych z budżetu.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama