Reklama

Reklama

"Rz": Czy Wiosna powinna startować osobno w jesiennych wyborach? Sondaż

37 proc. ankietowanych uważa, że Wiosna nie powinna łączyć sił z Koalicją Europejską przed nadchodzącymi wyborami do Sejmu - wynika z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie serwisu rp.pl.

Czy partia Wiosna powinna połączyć siły z Koalicją Europejską przed nadchodzącymi wyborami do Sejmu? - takie pytanie zadano Polakom w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

PSL i Wiosna osobno?

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział na jesienne wybory budowę bloku, na czele którego stanie PSL. 

"Wojna religijna zmieniła wyniki wyborów. Jesteśmy partia ludową, wierną tradycjom i ideałom chrześcijańskim" - mówił w sobotę lider PSL.

Samodzielny start w wyborach parlamentarnych zapowiedział także lider Wiosny Robert Biedroń. 

"Wygraliśmy pierwsze wybory, zweryfikowaliśmy się, idziemy po kolejne" - powiedział na konferencji prasowej Biedroń. 6,06 proc. głosów w niedzielnych wyborach przełożyło się na trzy mandaty w Parlamencie Europejskim. Do Brukseli mogą pojechać Robert Biedroń, Sylwia Spurek oraz Łukasz Kohut. 

Reklama

Polacy o ewentualnym sojuszu

Serwis rp.pl zapytał Polaków, czy przed jesiennymi wyborami Wiosna powinna połączyć siły z Koalicją Europejską. 

34 proc. respondentów uważa, że byłyby to dobry krok dla partii Biedronia. Przeciwnego zdania jest 37 proc. ankietowanych. 29 proc. badanych nie umiało zająć w tej sprawie jednoznacznego stanowiska - wynika  z sondażu.

Badanie SW Research na zlecenie serwisu rp.pl przeprowadzono w dniach 28-29 maja 2019 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy