Reklama

Reklama

Ryszard ​Terlecki: W piątek zapadną decyzje co do składu rządu

- Na piątek zaplanowane jest posiedzenie komitetu politycznego PiS i tego dnia zapadną decyzje co do składu rządu. Pełny skład poznamy podczas expose premiera - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Nowy klub PiS ma zebrać się 12 listopada rano i wtedy wybrane mają być władze klubu.

Terlecki został zapytany w TVP Info, kiedy zbierze się komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości i kiedy znany będzie ostateczny kształt rządu. Odpowiedział, że komitet, który zbierze się w piątek we wczesnych godzinach popołudniowych, pozna wtedy skład rządu.

"Natomiast ja myślę, że pełny skład rządu poznamy z expose premiera i dopiero już w czasie trwania posiedzenia Sejmu" - powiedział.

Dopytywany, czy przed piątkiem premier nie przedstawi nazwisk, Terlecki odpowiedział, że nie wie. "Nie chcę niczego przesądzać. W piątek w każdym razie zapadną decyzję, co do składu rządu" - powiedział Terlecki.

Reklama

Dodał, że PiS planuje pierwsze posiedzenie nowego klubu na 12 listopada - dzień inauguracyjnego posiedzenia Sejmu nowej kadencji, ok. godz. 9-9.30. "Wtedy klub wybierze prezydium, wybierze też przewodniczącego, tak, że pójdziemy na salę już z władzami klubu ukonstytuowanymi" - powiedział.

Na pytanie, czy nadal będzie pełnił funkcję szefa klubu PiS, Terlecki odpowiedział, że to zależy od klubu. Dopytywany, czy byłby taką funkcją zainteresowany, powiedział, że "jest gotów się podjąć, jeżeli będzie taka decyzja klubu". Z kolei na pytanie, czy w nowej kadencji też będzie wicemarszałkiem, Terlecki odpowiedział, że to Sejm wybiera wicemarszałków. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy