Reklama

Reklama

Ryszard Terlecki: Radosław Fogiel będzie głównym rzecznikiem PiS

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że dotychczasowy wicerzecznik PiS Radosław Fogiel będzie głównym rzecznikiem partii i klubu, jego zastępcą będzie posłanka PiS Urszula Rusecka. Potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia Interii. Terlecki zastrzegł, że do zmiany konieczna jest jeszcze zgoda Prezydium Komitetu Politycznego partii.

Terlecki powiedział w TVP Info, że po nominacji dotychczasowej rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej na wiceministra rodziny oraz pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej partii brakowało rzecznika. Zaznaczył, że w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że dotychczasowy wicerzecznik Radosław Fogiel "będzie nadal rzecznikiem, będzie głównym rzecznikiem partii i klubu, natomiast jego zastępcą będzie poseł Urszula Rusecka".

Podziękowania dla prezesa Kaczyńskiego

Terlecki zastrzegł, że ta decyzja jeszcze wymaga zatwierdzenia przez Prezydium Komitetu Politycznego PiS. - Ale pan prezes powiedział, że to raczej jest pewna zgoda, i jestem przekonany, że rzeczywiście tak będzie - powiedział Terlecki.

Reklama

Towarzysząca Terleckiemu Rusecka podziękowała Kaczyńskiemu za nominację. Dodała, że nowa funkcja to dla niej ogromne wyzwanie i zdaje sobie sprawę z dużej odpowiedzialności, jaka na niej ciąży. Zapowiedziała, że będzie towarzyszyć najważniejszym politykom PiS w objeździe po Polsce. Rusecka zaznaczyła, że zawsze PiS było blisko ludzi, blisko wyborców i tak pozostanie. 

Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia Interii dotyczące nowego rzecznika partii. 

Czytaj więcej: Radosław Fogiel i Rafał Bochenek typowani na rzecznika PiS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy