Reklama

Reklama

Ryszard Terlecki: Prezydium KP PiS rozmawiało o wyprostowaniu relacji z Komisją Europejską

Podczas prezydium komitetu politycznego PiS rozmawialiśmy o działaniach, które mają wyprostować nasze relacje z Komisją Europejską - przekazał Ryszard Terlecki (PiS). Wicemarszałek Sejmu ocenił, że przedstawiciele opozycji "robią co mogą, by zaszkodzić Polsce w Brukseli".

W Sejmie dziennikarze pytali we wtorek wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, co było tematem poniedziałkowego posiedzenia prezydium komitetu politycznego PiS.

- Dwa tematy zasadniczo poruszane, pierwszy to sprawa pewnych zmian w rządzie, a drugi to Unia Europejska i działania, które mają, że tak powiem, wyprostować nasze relacje z Komisją Europejską - poinformował.

- Przedstawiciele naszej totalnej opozycji robią, co mogą, by nam zaszkodzić w Brukseli i to niestety jest bardzo przykre zjawisko - dodał.

Baza wyborcza PO

Dopytywany, kiedy należy się spodziewać zmian w rządzie, odpowiedział: "Myślę, że niedługo".

Pytany z kolei, czy tematem spotkania były też niedzielne protesty w obronie obecności w UE, potwierdził. - Dość to marnie wypadło - ocenił. "20 tysięcy ludzi zwożonych z całego kraju i z Warszawy, która jest w dużym stopniu bazą wyborczą Platformy, to raczej jest niepowodzenie niż sukces" - dodał Terlecki.

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja w obronie obecności Polski w UE zwołana Donalda Tuska w reakcji na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o UE.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama