Reklama

Reklama

Ryszard Terlecki: Nowy kandydat do TK już ustalony

Nowy kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego jest już ustalony - poinformował w rozmowie z TVN24 wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

3 grudnia br. kończą się kadencje trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara.

4 listopada szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że kandydatami klubu PiS na sędziów TK są: Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch. "To osoby bardzo kompetentne, z ogromnym doświadczeniem, zasłużone dla reformy wymiaru sprawiedliwości" - uzasadniał.

Kilka dni później PiS zrezygnowało z Chojny-Duch. Jej miejsce zajął Robert Jastrzębski. Jednak i on ostatecznie nie będzie kandydatem PiS do TK.

Reklama

W rozmowie z TVN24 Terlecki poinformował, że nowy kandydat PiS "jest już ustalony". Pytany, czy jest to osoba kojarzona z obozem Zjednoczonej Prawicy, odpowiedział, że "nie wie, czy jest kojarzona, raczej nie".

Jak zaznaczył wicemarszałek Sejmu, jest już za późno, żeby nowy kandydat został formalnie zgłoszony. Dodał, że "będzie można to przeprowadzić" przy następnym posiedzeniu.

Nie zabrakło również pytań o wycofanie kandydatury Jastrzębskiego. Terlecki unikał odpowiedzi, mówiąc, że "nie zna szczegółów sprawy".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy