Reklama

Ryszard Petru: W PiS nastąpi rozłam. Mają plan tylko na rok

Kwota wolna od podatku nie wchodzi w 2016 roku, bo nie ma na nią pieniędzy, 500 złotych na dziecko wchodzi w połowie roku, bo nie stać rządu, żeby przez cały rok były te pieniądze wypłacane – stwierdził w programie "Gość poranka" w TVP Info Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej podkreślił, że PiS "ma plan działań tylko na rok".

"Oni mają taką ilość wydatków, że nie są w stanie wszystkich zmieścić w 2016 roku" - stwierdził Ryszard Petru w TVP Info. "Cały plan Jarosława Kaczyńskiego jest tylko na rok" - dodał lider Nowoczesnej.

Zemsta

Zdaniem Ryszarda Petru, jedynym motorem działania Jarosława Kaczyńskiego jest zemsta. "Przejąć prokuraturę, zawiesić konstytucję, złapać tych, których chcemy złapać, powsadzać, osądzić, dokonać zemsty, a potem jemu będzie wszystko jedno" - powiedział Petru o prezesie PiS-u na antenie TVP Info.

"Nastapi rozłam"

Zdaniem Ryszarda Petru, wszystkie zmiany idą w takim tempie, że wkrótce nie tylko w koalicji rządzącej, ale nawet w samym PiS-ie powinien nastąpić rozłam. Lider Nowoczesnej zaznacza jednocześnie, że nie wie, skąd bierze się pośpiech w działaniach koalicji rządzącej.

Reklama

"Oni mówią niby o dobrej zmianie, ale tej dobrej zmiany nie robią" - zaznaczył Ryszard Petru.

INTERIA.PL/TVP Info

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy