Reklama

Reklama

Rutkowski: Kajetan Poznański był widziany w Gdyni

Krzysztof Rutkowski, który włączył się w poszukiwanie Kajetana Poznańskiego podejrzanego w sprawie brutalnego morderstwa na warszawskiej Woli, podzielił się swoimi najnowszymi ustaleniami. Jego zdaniem Poznański był widziany wczoraj w Gdyni.

"Dostaliśmy precyzyjną informację od osoby, która go widziała" - napisał Rutkowski na Facebooku.  Zdaniem detektywa, Poznański miał być widziany "około godziny 17:30 przy sex shopie na ul. Świętojańskiej w Gdyni".  "Powiadomiliśmy w tej sprawie policję: - zaznaczył.

Detektyw podziękował również wszystkim osobom, które włączyły się w poszukiwanie podejrzanego o brutalne morderstwo i zadzwoniły do jego biura oraz przekazały "istotne" z punktu widzenia prowadzonej sprawy informacje.

Reklama

Chętnych do współpracy z detektywem nie brakuje. "Jest mnóstwo telefonów od osób, które wnoszą istotne kwestie jednocześnie zaznaczając, że nie interesuje ich nagroda tylko pomoc w ujęciu tego brutalnego mordercy" - zaznaczył w swoim wpisie Rutkowski.


Przypomnijmy, że Kajetan Poznański  jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety, do którego doszło na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Ofiara to 30-letnia Katarzyna J. Jej zaginięcie zgłosił 3 lutego jej współlokator. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że kobieta została zamordowana w swoim mieszkaniu na Woli, znaleziono tam liczne ślady krwi. Stamtąd jej ciało zostało przewiezione na Żoliborz - jak podawały media: taksówką.

Czerwona nota Interpolu

Za Poznańskim wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu. Jest ona informacją dla policji innych krajów, że poszukiwany jest bardzo niebezpiecznym przestępcą. Nota oznacza, że wiadomość o poszukiwaniach Poznańskiego trafia do 190 krajów. Upraszcza także procedury związane m.in. z zatrzymaniem go i przekazaniem do Polski.

Niezależnie od tego, mężczyzna jest również poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Poznański trafił także na listę Europolu najbardziej poszukiwanych przestępców. W sprawę włączyło się także FBI.

Zdaniem dziennikarzy śledczych, Kajetan Poznański bardzo skrupulatnie zaplanował zbrodnię. Opracował szczegółowy plan ucieczki, wzorując się na bohaterach filmów kryminalnych.  Prawdopodobnie uciekł już za granicę. Przed wyjazdem miał wziąć kilka kredytów gotówkowych.

Kajetan Poznański po dokonaniu zbrodni miał być widziany m.in. na lotnisku w Modlinie oraz na dworcach kolejowych w rożnych częściach Polski.

Policja wciąż apeluje o kontakt do wszystkich osób, które mają informacje o miejscu pobytu Kajetana Poznańskiego lub widziały go od środy. Wszystkim gwarantuje anonimowość.

Z funkcjonariuszami można skontaktować się pod numerami telefonów: (22) 603-65-59 i (22) 603-63-52 oraz alarmowymi 997 i 112, a także po prostu z najbliższą jednostką policji.
Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy